Medycyna a rozwój biznesów

We współczesnych świecie gdzie ludzie narażeni są na coraz to nowe choroby, zapotrzebowanie na różnego leki czy suplementy jest bardzo wysokie i dlatego projekty medyczne odgrywają kluczową rolę, firmy prześcigają się w tworzeniu jak najbardziej skutecznych leków i suplementów. Dzisiaj kiedy potencjalny klient wejdzie do apteki to znajdzie praktycznie lek czy zioła na każdą chorobę.

Projekty medyczne wymagają olbrzymich kwot na badania, sponsorzy zawsze się znajdą ponieważ zyski z wytworzonych produktów są przeogromne. Dzisiejszy człowiek stosuje coraz więcej leków aby być zdrowym. Toteż zyski firm farmaceutycznych liczą się w miliardach złotych. Następuje ogromny wzrost wartości firm.

Dużo firm wytwarza produkty na bazie ziół, zdrowych roślin. Ludzie przypomnieli sobie jak ich babcie zbierały zioła na łąkach a potem suszyły. Wiedziały doskonale jak pomóc choremu i dlatego na te produkty jest coraz większy popyt, cały czas mówi się o cudownych zdolnościach ziół. Następuje pomimo wielu „chemicznych” leków powrót do natury. Stało się to modne. Wielu ludzi chce używać wyrobów naturalnych. Jest to potrzebne. Trzeba czerpać z przyrody wszystko co przyniesie człowiekowi XXI wieku ulgę, zdrowie. Pamiętać należy żeby sobie nie zaszkodzić.

Każdy organizm jest inny

Konopie indyjskie są rośliną „na czasie” chociaż znane są człowiekowi od tysięcy lat. W wielu krajach uważane są za zioła posiadające magiczną moc. Ryzyko niepożądanych działań jest znikome. Badania naukowe potwierdzają właściwości zdrowotne, chociaż panuje jeszcze przekonanie że konopie indyjskie to rośliny uzależniające. Nic bardziej mylnego. Naukowcy dokładnie przebadali to zioło. Okazuje się że konopie indyjskie mają wiele właściwości leczniczych. Możemy je stosować w następujących obszarach jako:

  • środek przeciwzapalny,
  • środek przeciwbólowy,
  • środek chroniący tkankę nerwową,
  • środek przeciwnowotworowy,
  • środek pobudzający apetyt,
  • środek ułatwiający zasypianie,

Wykazano działanie konopi jeszcze w wielu chorobach. Wbrew wszystkim wyżej przedstawionym działaniom nie jest to roślina która wszystko leczy, poza tym każdy organizm jest inny. Przed naukowcami jest jeszcze wiele badań, projektów medycznych. Jednak ze względu na niski poziom ryzyka związanego z zastosowaniem konopi warto badać tę roślinę i odkrywać coraz to nowe jej właściwości. Jest jeden warunek. Badane konopie powinny posiadać odpowiedni skład, zostaną poddane kontrolom jakości oraz będą stosowane pod odpowiednim nadzorem lekarskim.